Okenní fólie

Protisluneční fólie

Protisluneční folie jsou vyráběny obdobným způsobem jako fólie reflexní či termoizolační. Na čirý nebo zbarvený polyester je vakuově nanesena vrstva hliníku (typy: Silver) nebo je pomocí vakuového naprašování vytvořena kombinace několika tenkých vrstev (typy: SB, SG). Specifickým materiálem je čirá ochranná fólie o tl. 100 μm (typ CL-400), která se používá pro zpevnění venkovní strany prosklených ploch.

Zásadní předností externích fólií je velmi účinná ochrana před přenosem tepelné složky slunečního záření do interiéru. Jde o nejefektivnější protisluneční ochranu, neboť reflexní vrstva, která průchod tepla blokuje, je umístěna na venkovní straně prosklení a je schopna zadržet až 80% dopadající solární energie. Externí fólie je možné aplikovat na libovolné typy skel různých velikostí i na skla laminovaná, aniž dochází k přenosu termálních tlaků do prosklení.

Externí fólie dále přinášejí zlepšené pracovní podmínky (ochrana před oslňování, zajištění soukromí), omezují blednutí látek a maleb a vytváří jednotný estetický vzhled prosklené fasády. Externí fólie mají upravený povrch, který má zvýšenou odolnost proti působení atmosférických vlivů. Technologie výroby se postupně vyvíjela a dnes je k dispozici řada materiálů v různých cenových relacích, které vycházejí ze způsobu řešení ochrany povrchu fólie.